استارت آپ ها در کشورمان به موج تبدیل شده اند و همین موضوع فرصتی را برای موسسات به وجود آورده است که روی این موج سوار شوند و درآمد کسب کنند

به گزارش اتاق تهران داغ شدن تب راه اندازی شرکت های استارت آپی در ایران این موضوع را این روزها به یک موج گسترده تبدیل کرده است و همین موضوع باعث شده است که کسب و کارهایی در حاشیه استارت آپ ها و راه اندازی شرکت های استارت آپی پا بگیرند که مهم ترین آن کارگاه های تجربی استارت آپ ها، دوره های آموزش راه اندازی استارت آپ، کلاس های آموزشی از ایده تا استارت آپ و جلسات سخنرانی با حضور بنیانگذاران استارت آپ های موفق است. دوره های آموزشی که برای حضور در آن ها بسته به تعداد جلسات از 200 تا 300 هزار تومان برای یک تا دو جلسه و چند میلیون تومان برای یک دوره سه ماهه یا 6 ماهه باید پول پرداخت کنید و البته تنوع بسیار زیادی هم دارند و هر کدام تلاش می کنند تا شما را سمت خودشان بکشانند.

مثلا یکی از این موسسه ها که پیش از این بیشتر در حوزه کنکور ارشد و دکتری فعالیت می کرد با برگزاری دوره ای در این حوزه در توضیحات دوره روی سایتش نوشته:« مدرسه عالی کسب و کار ... به پشتوانه تجربه خود و بهره مندی از اساتید مجرب و همچنین دسترسی به مراجع دانش و مورد کاوی های به روز استارت آپی؛ اقدام به طراحی راه اندازی دوره Mini MBA با گرایش استارت آپ کرده است. مخاطبان دوره: انسان های پیشرو و خلاق ، کارآفرینان ، صاحبان ایده و یا سرمایه.»
همچنین این مرکز دوره ای را با عنوان «یک فنجان چای با طعم تجربه» برگزاری می کند که درباره آن روی سایتشان نوشته شده:« مراسم دورهمی با عنوان یک فنجان چای با طعم تجربه در مدرسه عالی کسب و کار ... هر یکشنبه از ساعت 17 الی 19 برگزار می شود. هدف از این مراسم انتقال تجربه کارآفرینان موفق و بزرگان کسب و کار ایران و بهره مندی از علوم و شیوه های این بزرگان است.»

منبع : فرصت امروز